| Tipaccupisici a întrebat:

Hei,TPU!
Este o intrebare DESPRE tema de vacanta.
La Lb. Franceza am primit ca tema sa scriem in franceza cum e vremea pentru o luna, zilnic.Nu am scris deloc pana azi de pe dat de 1 august.

Stiti cumva unde as putea gasi cum a fost vremea de pe data de 1 pana azi online?

6 răspunsuri:
| User23434 a răspuns:

Nu mai fa tema, n o sa te verifice nimeni, și din câte știu nu au voie sa ți dea teme pe vacanta.

| Tipaccupisici explică (pentru User23434):

Da,dar dragii mei colegi vor spune ca am avut tema

| User23434 a răspuns (pentru Tipaccupisici):

Nu contează, nu are voie sa ți dea tema. Bănuiesc ca ai cumpărat ceva caiet special de vacanta, data viitoare dacă nu îți place să faci temele nici nu mai cumpăra. Le iese și profilor ceva pentru ca își conving elevii sa cumpere rahaturile alea de caiete. Asculta la mine ca am terminat a 8 a într o școală de tot rahatul. Nu te mai stresa, ca oricum nu va verifica nimeni, profii au de urmat o programa și nu mai au timp și de verificat temele pe o vacanta întreaga. Bucura te de vacanta, ca nu degeaba se numește asa!

| Tipaccupisici explică (pentru User23434):

Nu am cumparat caiet special, dar nu ma pot duce la profesor si sa ii zic "Nu aveti voie sa imi dati tema, deci nu mi-am facut-o"

| xXVranceaXx a răspuns:

Accuweather, fiindca fac prognoze lunare. Gasesti doar temperaturile ale acelor zile fiindca nu salveaza daca e senin, etc. Sper ca ai inteles. Bafta!

| Syrten a răspuns:

În ce clasă ești? Dacă ești în 1-8 nu te mai stresa. Școlile nu au absolut nimic în comun. Mă refer la gimnaziu-liceu-facultate. Dacă tu vrei să faci franceză în viitor e alegerea ta, dar mă îndoiesc. O să ai altele mult mai importante. Și de ce să te chinui cu rahaturi când noi suntem văzuți ca niște gunoaie în Franța?