| Elena20022903 a întrebat:

Hei TPU,eu am cartea aceea Ion Creanga,si scrie pe ea povestiri,amintiri si povesti, in cuprins la amintiri din copilarie scrie capitolul 1 2 3 4, in aceste capitole se gasesc amintirile de la scaldat,la cirese si pupaza din tei,dar si cand nica ajunge la scoala? Ma puteti ajuta,deoarece vreau sa le citesc,si nu stiu daca sunt acestea. Daca nu sunt acestea din cartea mea,dati mi link,va rog mult, dau funda.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Sunt toate acolo.Le gaseai daca le cautai.

| roberta7087 a răspuns:

Acolo sunt toate : La scaldat, La cirese etc, doar ca sunt asezate in capitole si sunt putin mai amestecate happy

| Elena20022903 explică:

Sunt în capitolele acelea?

| Algik a răspuns:

Da se gasesc

| Algik a răspuns:

Da, se gasesc