| Jem65 a întrebat:

Imi puteti da un exemplu de discurs care sa dureze vreo 3-4 minute?
Chiar nu ma pricep sa fac unul si va cer ajutorul pentru ca am nevoie!
Va rog ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| Anonimaams a răspuns:

Ce fel de discurs iti trebuie? Adica, un discurs poate varia foarte mult in funtie de tema lui. Daca vrei sa te ajut, scrie-mi pe privat happy

| Crackman a răspuns:

Buna ziua.
Ma numesc Barbescu Sula-mica.
Dupa cum stiti azi ne am adunat sa il memoram pe Stan Lee. Un om ce a reusit sa ne bucure inimile noastra si a generatiilor de dinainte si dupa.
Stan Lee a fost genul de om ce a avut un vis, de a vedea lumea cum isi foloseste imaginatia. ( Moment de liniste 10 sec ) Nu a existat an sau film in care nu a aparut in Marvel, precum Spider man sau DeadPool.
Moartea lui a adus pentru noi o lipsa mare de bucurie si tot o data un gol ce nu v a mai putea fi umplut niciodata. Recunosc ca poate sun emotionat dar a fost ca un bunic pentru mine, bunicul cu cele mai fantastice povesti.
Va multumesc.

Bula
| Bula a răspuns:

Incearca si invata sa vorbesti normal, dupa mintea ta, nu a altora!
Gandeste-te cum va fi daca trebuie sa tii un discurs in fata publicului, timp de peste jumat de ora!
Cred ca nu vrei sa te faci de ras. happy

Scrie-ti discursul singur si re-citeste-l, corecteaza-l de cel putin 5 ori!

| Jem65 explică (pentru Anonimaams):

Ti-am scris!