| AnAnonima2305 a întrebat:

In curand o sa completam fisele pentru inscrierea la liceu si as vrea sa stiu cat mai multe despre profilul mate-info legat de ore si ce se studiaza.
Tin sa precizez ca ma descurc la matematica si imi place foarte mult chimia.

Ofer funda!

3 răspunsuri:
| Anonim37 a răspuns:

Du-te la Bio Chimie... faci aceeasi matematica ca la mate-info. La mate-info o sa faci vreo 4 ore de matematica, 4 sau 5 de informatica (nu mai stiu exact) si 3 de romana. Restul, chimie, fizica cate 2 ore...asta in clasa a 9-a happy In clasa a 9-a, mai faci desen, religie, logica ce o sa dispara dintr-a 11-a laughing

| CaTaLiNoO2012 a răspuns (pentru Anonim37):

Anonim are dreptate, dar daca vrei sa te axezi pe informatică e mai bine sa mergi la mate info, la bio chimie in clasa a 9 a faci 1 sau 2 ore clasa a 10 a 1 ora si clasa 11 0 ore

| Andreea1912 a răspuns:

Nu te baza pe faptul ca "te descurci" la matematica. Daca nu iti place aceasta materie nu iti recomand sa alegi un profil de matematica-informatica. La matematica, notiunile din scoala generala nu te vor ajuta prea mult pe parcursul liceului. Materia nu se aseamana deloc. ( exceptie facand cateva notiuni simple din clasa a 7-a). Mentionez ca bacul la matematica este de tip M1.