| Panteraa a întrebat:

La romana la subiectul III daca e tema si viziunea intr-o poezie ce trebuie scris la doua imagini artistice/idei poetice? Nu stiu cum vine asta mai exact. Adica daca scriu de tablourile poeziei e bun? (Cum e de exemplu la Luceafarul cele 4 tablouri).

3 răspunsuri:
| adrianamaruta a răspuns:

Da. Scrie despre tablouri la Luceafarul, iar la celelalte poezii poti scrie despre figurile de stil in mare parte, sa le comentezi. Iar in ceea ce privesc imaginile artistice, acolo se refera la cadrele spatiale, ce anume descrie eul poetic (natura, iubirea, etc) happy