| anonim_4396 a întrebat:

merita sa ma transfer din clasa a 10a la alt liceu mai bun decat Iorga?
Si daca da care dintre Lazar, Vianu si Moisil ar fi cel mai bun?

Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Da, ar merita. Doar sa ai cu ce. Exigenta este mai mare, vei avea mai mult de muncit.
Greu de ales, sunt foarte apropiate intre ele. As zice unul din primele doua cu o usoara preferinta pentru Vianu.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Bineinteles ca merita, dar nu uita ca trebuie sa dai diferente de materii, pe care trebuie sa le pregatesti din timp, ca sa ai sanse sa fii acceptat.

| alexpetre999 a răspuns (pentru Violleta2022):

Sunt mate info si tot la mate info vreau

| Basthet a răspuns:

Bună! Firește că merită, numai să poți! Acolo sunt pretenții mult mai mari. Vei avea nevoie, în mod sigur, de meditații serioase. Puțini sunt cei care fac față fără ele. În plus, la Lazăr și Vianu sunt elevi cam de fițe... Mai depinde și unde locuiești. Lazăr e în centru, lângă Cișmigiu, Vianu - spre Șosea, iar Moisil în Drumul Taberei. Alege cu înțelepciune!

| AlecuAlex a răspuns:

Depinde la ce facultate vrei sa dai si daca esti pus pe invatat.