| anonim_4396 a întrebat:

Peste un an ma voi muta cu părinții in Anglia. Intrebarea mea este: Mă pot muta acolo la liceu din clasa a 9 a?

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu vei pierde 1 an scolar, deoarece in primul an cand sosesti, vei intra intr-un curs intensiv de engleza, dupa care, anul urmator reiei scoala de unde ai ramas.
Totusi, de unde stii ca la anul vei emrge in UK?
Cu Brexitul si portile inchise, se merge la munca doar pe baza de contract sau viza de lucru si ma indoiesc ca se mai merge cu traista in bat, cu catel, purcel si copilasi.

| anonim_4396 explică (pentru Violleta2022):

De unde știi tu ca nu voi merge? Brexitul nu e o chestie sigură deocamdată...

| Violleta2022 a răspuns (pentru anonim_4396):

Pentru ca sunt adult si traiesc intr-o tara englezeasca.

| SergiuSer07 a răspuns (pentru Violleta2022):

Ma ajutați va rog dacă nu am dat examenul de capacitate( clasa8 a) și am intrat in liceu adică sunt a 9 a ma pot muta acum când termin a9 a. Am auzit ca se ia media anuală nu cea de admitere