| Capone5556 a întrebat:

Sunt elev in clasa a 10-a si as vrea sa ma intorc inapoi la fostul meu liceu unde am stat o luna pe a 9-a si apoi m-am transferat la alt liceu in alt judet din cauza sportului, iar in vacanta asta dintre semestre as vrea sa ma transfer inapoi, se poate, avand in considerare ca aici e un liceu foarte slab iar fostul era foarte bun si am media la purtare scazuta 1 punct din cauza absentelor ca am avut meciuri, cantonamente, etc...multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Se poate daca indeplinesti conditiile de transfer: media generala a cl. a IX-a cel putin egala cu a ultimului promovat, sa nu se depaseasca nr. de elevi din clasa, sa reusesti la examenele de diferenta, daca schimbi profilul si transferul sa fie aprobat de CA al liceului de transfer.