| patrik986 a întrebat:

Sunt in clasa 11-a si as vrea sa ma transfer la liceul militar din Alba Iulia, mereu am vrut sa merg la un liceu militar dar nu mai stiu de ce nu am apucat...ma pot transfera? Am media destul de mare 9 si ceva. Daca ma pot trasnfera pot sa stau la internat? Trebuie sa platesc ceva?

Răspuns Câştigător
| Rotazi a răspuns:

Acolo intri din clasa a 9-a si te pregatesti temeinic in toti anii. Faci si militarie. Nu te duci in ultimul an ca sa iesi doar cu diploma, cu care sa ocupi un loc biiine platit. Cum spune cineva mai sus, no chance!

| sierra1 a răspuns (pentru Rotazi):

Să trăiți!

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

In principiu, te poti transfera numai daca exista locuri ramase libere prin transferul elevilor de la acest colegiu militar la alte scoli si numai daca indeplinesti cumulativ conditiile:
*esti declarat "apt" la examinarea medicala
*promovezi probele de selectie si examenele de diferenta

p.s.Regulamentul colegiului militar din Alba Iulia poate impune indeplinirea si a altor conditii/criterii specifice, pe langa cele generale( mai sus precizate). Pentru a afla toate conditiile va trebui sa te informezi direct de la sursa. Pana atunci, fa-ti o idee lecturand Regulamentul colegiului militar naval : http://www.navy.ro/......I.Cuza.pdf

| sierra1 a răspuns:

îmi pare rău se te dezamăgesc dar dacă taică-tău nu e cel puțin șef de partid măcar pe județ, no chance! (legal nu)

| alessia5158 a răspuns (pentru sierra1):

Se poate!---este un drept legal al tuturor elevilor din Ro.

| sierra1 a răspuns (pentru alessia5158):

Ce vorbești străine?

La liceul militar? mă faci să râd