| AnAnonima2305 a întrebat:

Termin clasa a 8a si imi doresc sa dau la mate-info.
Ma descurc cat de cat la chimie si imi place foarte tare materia.Rezolv si probleme intregi cu indicatii din partea profesoarei.
Cum vi se pare chimia de liceu? Ce se studiaza?
Stiti site-uri unde sunt explicate lectiile de chimie din gimnaziu si are probleme(de preferat rezolvate)?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| Rimidalvv a răspuns:

Daca vrei sa intri la mate-info mai bine lasa chimia pe locul 2 si baga mare matematica. ( o sa faci aproximativ 6 ore pe saptamana )

| AnAnonima2305 explică (pentru Rimidalvv):

Cu matematica ma descurc foarte bine as putea spune..nu am probleme foarte mari plus ca fac pregatire..pe mine ma interseaza chimia

| AnAnonima2305 explică (pentru Rimidalvv):

As vrea sa stiu despre chimie, intrucat la mate ma descurc