| BliojuBianca a întrebat:

Hei TPU.
Știți cumva ce beneficii au studenții cu acel carnet de student? Depinde și de facultatea unde ești? Ei sunt la UAIC biologie. Ce reduceri am cu carnetul de student?

Răspuns Câştigător
| Yurisa a răspuns:

Hello! Și eu sunt la UAIC. Pe baza carnetului de student iti este eliberat o legitimatie cu care poti calatori gratuit cu trenul (inca laughing ). Ai reducere la transportul in comun, si o reducere si mai mare daca esti la buget pe baza unui card eliberat tot de la facultate. Mai ai reducere la gradina botanica (si probabil si la alte muzee, dar nu am fost)

3 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Nu ai beneficii special pentru carnetul de student (cel puțin eu nu am). Ai gratis oriunde in tara cu trenul (in baza legitimație de student, care e altceva și o vei primi la începutul anului) și eventual sunt oferte/pachete la bănci sau diverse firme pentru studenți.

| Cameliapantiru a răspuns:

Gratuitate pe tren, reducere la transportul în comun prin oraș, reducere la intrarea la muzee, case memoriale, castele, grădini botanice, planetariu etc, tarif redus la spectacolele de teatru și de operă (cu excepția premierelor teatrale, a galelor de închidere sau deschidere a stagiunii) și la unele concerte (de la filarmonică și nu numai).

| goguPatent a răspuns:

In afara de cfr si probabil transport in comun local mai nimic. Ceva muzee poate.