| Ion091831 a întrebat:

Hei TPU, trebuie sa fac dosarul de bursa socială pentru facultate, dar cum primesc banii? Pe card? Și dacă da trebuie sa iau ceva de la banca sau este de ajuns sa notez IBAN-ul pe o foaie? Mulțumesc!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut! Ai nevoie de extras de cont de la banca unde ai tu cardul si pe acel extras sa fie si ibanul numarul de cont si cu foaia de la bancă o duci la secretariatul scolii si ei avand contul tau o sa i ti vireze banii pe card, îi intrebi pe ei cand vor vira banii ca ei sunt singurii care stiu (secretariatul școlii)

| Wr3nch a răspuns:

Depinde de facultate, la unele e de ajuns iban-ul, alti vor extras de cont. Cel mai sigur e sa suni la secretariat si intr-un minut aflii.