| anonim_4396 a întrebat:

Va rog foarte mult sa ma ajutati cu niste sfaturi. Sunt clasa a9a la un liceu economic foarte bun din Bucuresti. In generala eram mereu printre primii iar acum am multe note de 2, 3 si 4. Nu voi ramane corijenta la nicio materie dar mediile imi sunt mici.Mi-e tare frica de parintii mei care sunt foarte exigenti si se asteapta sa iau si premiu avand in vedere faptul ca am intrat a2a pe clasa..nu stiu ce sa ma fac, numai suport...va rog ajutati-ma si multumesc ca ati avut rabdare sa cititi tot:*

1 răspuns:
| ErrorFound a răspuns:

Probabil scoala in care ai facut 5-8 nu era asa buna ( profesorii cereau mai putin decat standardul).Sau poate ca liceul este cum ai zis foarte bun si profesorii cer mai mult(sau mai detaliat-la matematica este foarte important sa scrii cat poti de detaliat).
Sau poate ca unui profesor i s-a pus pata pe tie. Daca da, fi mai activa la ora lui ca sa te remarce.
Invata mai bine acasa sau mediteazate. Mult noroc!