| lrisanonima a întrebat:

Hei TPU, vreau sa ma ajutati cu o problema : Se termina scoala incepe vacanta de vara si desigur se vor da premii locul 1 locul 2 locul2 mentiune, eu am media9.88 si vreau sa iespe locul 1, sa stiti ca in clasa a 5 sau a 6 un(o) coleg/colega a avut media generala 9.50 si a fost pus(a) pe locul 2 iar in a 5a un(o) coleg(a) a avut media generala 9. 50si ceva si a fost pus(a) pe locul 1 pentru ca s-a plans la diriginte(a) eu ce pot sa fac sa ies pe locul 1, va rog ajutati-ma.

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hey! In primul rand media ta este destul de mare (chiar foarte mare) Ar trebui sa se faca un fel de clasament gen 9, 8-10 premiul 1 9, 6-9, 8 premiul 2 9, 4-9, 6 locul 3 si 9-9, 4 mentiune.
Mi se pare cel mai corect asa.
De asemenea daca un coleg are media 10 00 atunci acesta ar trebui sa primeasca premiul de excelenta nu premiul 1. (eu asa aveam in generala / cine stie poate ca asta era doar decizia dirigintelui)
Oricum vorbeste cu el/ea si explica-i ca diferentele de puncte sunt mici, foarte mici si ca meriti sa fii pe acel loc.
Daca ei s-au plans si a functionat atunci de ce sa nu te plangi si tu? S-ar putea sa functioneze, cu toate ca daca ai un coleg cu 10 00 media atunci la sigur nu vei fi pusa pe acelasi loc cu el.Imi cer scuze. Vorbeste cu dirigintele/diriginta, mai mult nu ai ce sa faci. Poate ca deja este decis ca o sa iei locul 1 si nu stii...
Iti doresc o zi placuta in continuare!

-Cata-

| lrisanonima explică (pentru RainmakerX):

Multumesc pentru raspuns!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Păi ai media mare, o să iei premiul 1.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de mediile colegilor tai... daca n-are nimeni mai mult atunci vei iesi pe 1