| d0areu a întrebat:

Voi, cei care sunteți la liceu, ce vi s-a părut mai greu, simularea sau examenul în a 8-a? Ce nota ați luat la simulare și ce nota la examen?

6 răspunsuri:
| Idc12345 a răspuns:

Hei, eu sunt acum a9-a si am dat examenul si simularea anul trecut.La simulare a fost destul de ok avand in vedere ca nu prea ma pregatisem pentru ca stiam ca nu e importanta.La mate mi s-a parut putin mai greu decat la examen, iar la romana a fost mult mai usor decat la examen, deci depinde, nu e sigur ca simularile sunt mai grele decat examenul.In simulare la mate am luat 8, 5 (mai mult din neatentie zic eu) si la romana 9, 3, iar in examen 9, 9 la mate si 8, 9 la romana(am gresit la cel mai usor exercitiu de 60 de sutimi...).In principiu daca iei note peste 7 in simulari si apoi te pregatesti mult mai intens ai sanse sa iei note peste 9 in examen, dar depinde si de noroc(mai ales la romana). Bafta!

| Evolution a răspuns:

Simularea clar laughing, oricum examenele si bacul se face pe statistica de la simulari, sa vada in ce stadiu sunt elevii.

| T0T a răspuns:

Simularea a fost mai grea la mine. Oricum ce va da voua acum e banalitate. S-au schimbat multe.

| soloangel01 a răspuns:

De obicei e mai greu la simulari. La mine, anul trecut, in simulare la mate a fost usor (desi au fost note foarte mici) si in Evaluarea Nationala din vara a fost foarte usor. La romana a fost bine in simulare si in Evaluare a fost mai greu, a fost chestia aia cu concordanta dintre titlu si continutul poeziei (cred ca e cea mai grea, bine... nimic nu e greu daca invetihee hee )

| Dzeko7 a răspuns:

A fost cam acelasi lucru.Ma rog la romana a fost mai greu la examen.

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Simularea si examenul, nu sunt FOARTE GRELE, doar elementele de baza care se cer sa le stii si ai trecut.La simularea cred ca a fost mai greu decat la examen, ori m-am ridicat intr-o saptaman, toata materia.
Nota Simulare :2, 50 Mate.3, 50 Romana
Nota Examen:7, 60 MAte.5, 10 Romana(nu prea sunt bun la Romana, dar a fost si greu.). Succes.