| bewhiteftw a întrebat:

Heii happy, am cateva intrebari legate de profilul mate-info :

- Se face geometrie? Ce se face la matematica, algoritmi, analiza etc.?

- Ce materi fac intensiv?

- Din ce materi dau bac?

- Ce part-job-uri pentru adolescenti exista in IT? Probabil ca programatori sau desingeri prefera pe cei cu experienta decat pe cei din liceu dar altele? si care ar fi? thinking

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

- Da. Faci geometrie ca in gimnaziu, cateva chestii noi in plus, mai faci si geometrie analitica.
Din clasa a XI-a vei face analiza matematica.
- Fac aceleasi materii cei de la intensiv, dar au mai multe ore de mate, info, nu stiu daca si fizica.
- Nu se stie daca se schimba la anul. Dar pana acum dai probe scrise la romana, matematica, iar a treia proba alegi intre informatica, fizica, chimie, biologie.
- Alea-s mai mult pentru studenti. Nu prea te "exploateaza" nimeni ca minor. Dar mai intai invata bine programare, design, ce zici tu acolo, ca de abia terminand gimnaziul, am convingerea ca nu stii prea multe.