| Ambrose_Ana_1998 a întrebat:

Am și eu câteva întrebări.
Mi-aş dori sa merg la Academia Militară. La ce profil sa intru în amănunte 9, pentru a ajunge mai departe?
Sunt din Roman (Neamț ) şi nu ştiu încă la ce liceu să merg și la ce profil. Mă puteți ajuta cu câteva sfaturi?

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Alegi profilul liceului in functie de ce academie militara vrei sa urmezi, nu este una singura si fiecare are cateva facultati.
Vezi pe site-urile acedemiilor militare la ce dai examen de admitere si in functie de asta alege profilul liceului. De asemenea poti merge la un liceu militar.