| Monaa_8391 a întrebat:

As vrea sa imi recomandati cea mai frumoasa carte pe care ati citit-o! Nu vreau sa fie o drama, aventuroasa. happy Nu vreau sa aud de Harry Potter deaorece am citit toate volumele si nu mi-a placut nici unul. angry As dori ca, cartea sa aiba maxim 500 pag. si nu as dori ceva gen : Jurnalul unui pusti sau Twilight.
Multumesc anticipat! happy

8 răspunsuri:
| ContCuIntrebariCiudate a răspuns:

Sub clar de luna.happy

| Monaa_8391 explică (pentru ContCuIntrebariCiudate):

Daca ai putea sa imi spui in cateva cuvinte cartea asta, te rog. ex. In aceasta carte este vorba despre... care...

| ContCuIntrebariCiudate a răspuns:

S-au dacă vrei ceva de genrolling on the floor Fram ursul polarrolling on the floor

| lungudragos a răspuns:

Enigma otiliei. Anna karenina. La racruce de vanturi.

| mizantropuldinmine a răspuns:

Armance de stendhal
mircea eliade
i.s. turgheniev
mihail sebastian

| SnowWhite a răspuns:

Emma de Jane Austen
Mindrie si prejudecata de Jane Austen
Jane Eyre de Charlotte Bronte(aceasta are 600 dar las sigur iti va placea)

| Delillah a răspuns:

Sandra Brown - Imaginea din oglinda. am citi multe carti, dar asta mi s-a parut realista si interesanta! Vei fi captivata cu siguranta!

| Monaa_8391 explică (pentru Delillah):

Daca ai putea sa imi spui in cateva cuvinte cartea asta, te rog. ex. In aceasta carte este vorba despre... care...