| NicollNikkyKv a întrebat:

Heii, as vrea sa invat limba turca.Stiu cateva cuvine din seriale dar nu multe..Imi place mult limba si as vrea sa o invat
STITI vreun site bun sau ceva metode?
Este cineva pe aici care a invatat limba turca din seriale, de pe site-uri, ceva de genul (imi puteti da niste sfaturi)? Cam in cat timp ati invatat-o?
MULTUMESC :*!
FUNDITA!

2 răspunsuri:
| DeeaMarry a răspuns:

Daca stapanesti limba engleza, iti recomand Duolingo. Iar daca nu, mai intai fa cursul de engleza pentru vorbitorii de romana, dupa care apuca-te de turca setand limba engleza ca limba cunoscuta.
Eu invat portugheza cu ajutorul acestui site si te asigur ca este cea mai placuta si eficienta metoda de a invata o limba straina, dupa parerea mea.

Răspuns utilizator avertizat