| LaviniaL a întrebat:

Heii !
Care ma ajuta si pe mine cu ceva ? straight face

Caut vremea in ROMANIA de pe data de 2 martie 2012 pana pe 8 martie 2012 ! Si nu gasesc straight face!

Dau funda !

Răspuns Câştigător
| seby4music a răspuns:

Incearca aici: http://freemeteo.com/......efault.asp ai in dreapta orasul si ai si data poti sa selectezi orice data vrei.

4 răspunsuri:
| MrAngelus a răspuns:

2 martie

Vremea se va încălzi uşor. Cerul va fi variabil în Oltenia şi temporar noros în rest. Pe arii restrânse se vor semnala precipitaţii, sub formă de ploaie în Banat şi Crişana, predominant ploi în Dobrogea şi mixte în Maramureş, Transilvania, Moldova şi Muntenia. Vor fi condiţii de producere a poleiului.

Cum va fi vremea vineri, 2 martie 2012 social Vântul va fi slab şi moderat, cu intensificări locale, cu viteze mai mari noaptea în regiunile estice, unde vor fi mai ales ninsori. La munte vor predomina ninsorile, iar vântul va sufla tare. Temperaturile maxime vor fi cuprinse între 2 şi 12 grade, uşor mai ridicate în sud-vest, iar cele minime se vor încadra între -4 şi 4 grade.

La Bucureşti: Vremea se va încălzi. Cerul va fi temporar noros, iar vântul va sufla slab şi moderat. Temperatura maximă se va situa în jurul valorii de 8 grade, iar cea minimă va fi de -2…0 grade. Dimineaţa se va semnala ceaţă.

La munte: Cerul va prezenta înnorari şi mai ales în cursul zilei temporar se vor semnala precipitaţii predominant sub formă de ninsoare, pe arii mai extinse în Carpaţii Orientali şi în Carpaţii Meridionali. Vântul va prezenta intensificări temporare, iar pe creste va sufla tare şi va spulbera zăpada. Valorile diurne ale temperaturii aerului vor fi uşor mai ridicate decât în intervalul precedent.

Sursa: http://www.ziuaveche.ro/......77610.html

3 martie

In tara, cerul va fi variabil in est, unde va ninge slab. Vantul va sufla slab pana la moderat, cu intensificari in est, sud est si la munte.

Temperaturile minime se vor incadra in intervalul -10...0 grade, iar cele maxime, in intervalul 2...12 grade.

Sursa: http://www.mondonews.ro/......44818.html

4 martie

Duminica vom avea parte de o vreme in general frumoasa, doar vantul ne va deranja din cand in cand. Soarele isi va face simtita prezenta, invitandu-ne la plimbari prin parcuri.

In tara, cerul va fi variabil, cu unele innorari in est si la munte, unde local vor cadea precipitatii slabe sub forma de ninsoare. Vantul va sufla slab pana la moderat, cu unele intensificari de scurta durata.

Temperaturile minime se vor incadra in intervalul -10...0 grade, iar cele maxime, in intervalul 0...10 grade.

Sursa: http://www.mondonews.ro/......44843.html

5 martie

Vremea se va răci uşor. În vest, cerul va fi variabil, iar în est cer temporar noros. Maximele vor fi mai scăzute ca duminică, cuprinse între -2 şi 8 grade. În Bucureşti, mult soare, dar va fi mai rece ca ieri, maxima va ajunge până la 7 grade.

În jumătatea de vest a ţării va fi mai mult soare decât nori, iar în cea de est mai mulţi nori decât soare, iar în Moldova şi izolat în Dobrogea şi estul Munteniei vor cădea ninsori izolate şi slabe.

Vântul va mai avea intensificări în regiunile estice, sud-vestice şi la munte, în restul ţării fiind o prezenţă discretă, sau în cel mai rău caz moderată. Temperaturile maxime vor fi mai scăzute decât ieri -cea mai modestă maximă este de minus 2 grade, iar cea mai ridicată este de 8 grade.

Sursa: http://www.romaniainternational.com/social/prognoza-meteo-5-martie-71946

6 martie

Iarna se încăpăţânează să ne dea bătăi de cap şi, cu ultimele forţe, mai dă o raită pe teritoriul României. Astfel că, de astăzi, vremea se răceşte.

În sud, centru şi est, norii se vor aduna pe cer şi vor cădea precipitaţii slabe, predominant sub formă de ninsoare. În restul teritoriului, însă, va fi soare cu vânt slab.

Temperaturile maxime se vor încadra între minus 2 şi 8 grade Celsius, cu 2-4 grade mai puţin decât este normal în această perioadă. În Bucureşti, la prânz, vor fi cel mult 6 grade.

Sursa: http://www.romaniainternational.com/......rtie-72157

7 martie

Vremea se mentine rece pentru acest inceput de martie. Ziua de miercuri aminteste mai curand de iarna care se incapataneaza sa ne amane primavara.

In tara, cerul va fi variabil, mai mult noros in sud si est, unde izolat vor cadea ninsori slabe. Vantul va sufla slab si moderat.

Temperaturile minime se vor incadra in intervalul -14...-4 grade, iar cele maxime, in intervalul -3...5 grade.

Sursa: http://www.mondonews.ro/......44927.html

8 martie

Astăzi, cerul va fi variabil, cu nori în regiunile vestice şi sudice. Izolat va ninge slab, în special la munte, iar în partea de sud-est a ţării pot fi şi lapoviţe.

Vântul nu va deranja, însă dimineaţa va fi la fel de rece ca cea de ieri, în unele zone chiar mai rece. Chiar si asa, meteorologii promit pentru astăzi maxime predominant pozitive, de la minus 1, zero grade în depresiuni până la 7.8 grade în sud-vestul ţării.

În Capitală, o dimineaţă friguroasă -minus 5 minus 6 grade în oraş şi minus 7, minus 8 grade la periferie. Ziua de azi va fi înnorată în capitală, şi nu excludem nici câţiva fulgi trecători, de nea. Vântul va sufla slab până la moderat, iar temperatura maximă va fi de 3-4 grade.

Mâine, vremea se va încălzi uşor. Cerul va fi temporar noros şi trecător şi izolat va mai fulgui la munte, iar în sud-est vor fi posibile precipitaţii slabe mixte. Temperaturile maxime, pozitive peste tot în ţară, pornesc de la 2-3 grade în nordul Moldovei şi în depresiunile transilvane şi ajung la 9 grade în sud-vest.

Şi în Capitală, mâine, se mai încălzeşte, se va simti încă de dimineaţă când vor fi minus 4 minus 3 grade. Maxima zilei 6-7 grade. Sâmbătă, Cerul va fi variabil, cu unele înnorări mai ales în prima parte a zilei în jumătatea de sud a ţării unde izolat vor cădea precipitaţii slabe mixte. Temperatura continuă să crească uşor aşa că regimul termic intră în limite normale: dimineata valori termice între minus 10 şi zero grade şi la amiază de la 4 grade la Miercurea Ciuc şi Suceava până la 10-11 grade la Timişoara şi Drobeta Turnu Severin.

În Bucureşti, sâmbătă, dimineaţa sunt condiţii de ceaţă slabă, iar pe parcursul zilei vor fi şi perioade noroase dar şi soare. Dimineaţa vor fi minus 1 minus 2 grade şi în jur de 8 grade la amiază. Vremea se încadrează perfect la data din calendar.

Sursa: http://www.realitatea.net/prognoza-meteo_900410.html

Sper ca te-am ajutat;).

| Luis2u4u a răspuns:

Incearca pe http://www.meteo123.ro. Gasesti prognoza pe 5 zile.

| iulymar a răspuns:

Http://vremea.kappa.ro/
sper sa te ajute:)