| Littlecandy a întrebat:

Heii.
Ce liceu ar fi mai potrivit pentru facultatea de arhitectură? ..Eu sunt la sociale și as vrea sa știu dacă este cat de cat ok

4 răspunsuri:
| deeeaqq a răspuns:

Mate-info // Liceu de arte ~ profil arhitectură

| cosmin1324 a răspuns:

Mate-Info sau ceva tehnic, la stiinte sociale nu prea ai sanse.

| Lion56 a răspuns:

Tehnic sau mate-info.

| AlinnaV a răspuns:

Teoretic tu poti face orice liceu si sa te duci la arhitectura. Am avut colegi care de la filologie s-au dus la matematica si informatica, finante etc. si au reusit sa termine facultatea. Ideea e ca poti ramane la sociale doar daca consideri ca stapanesti bine matematica sau consideri ca matematica nu te va afecta cand vei ajunge la facultate. Profilul de mate-info te-ar ajuta mai mult ca sa iti construiesti bazele in matematica si sa te descurci mai usor la facultate.