| MiSSyoUNow a întrebat:

Cine se descurca la engleza la timpuri? Puteti sa-mi spuneti toate timpurile cu regula de formare si exemple? Mersii si

Răspuns Câştigător
| TheGazeTTeRuKi a răspuns:

Uite aici poate te ajuta, http://www.scribd.com/doc/50173277/tabel-timpuri-verbale-engleza, astea ar fi Present tense, present continuous tens, past tens, past continuous tens, si DOMNUL SALONTANUL DECAT SA MAI COMENTEZI AIUREA MAI BINE TACI SAU MAI BINE DAI UN SFAT BUN NU SA_I CRITICI.

| MiSSyoUNow explică (pentru TheGazeTTeRuKi):

Mersi mult. Oricum nu-l bag in seama pe domnul profesor de romana. oh go on

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Macar la romana daca te descurcai. "Hei" si "Mersi" se scriu cu un singur "i".