| alina223 a întrebat:

Heii...sunt a 8a si ma gândesc sa dau la profil economic, deci îmi puteti da niste licee cu profil economic din Brăila?

3 răspunsuri:
| Extraterestru2 a răspuns:

Nu sunt din Braila, dar din cate am cautat exista doar Colegiul Economic ''Ion Ghica''. Mai mult am intrat pe intrebare ca sa vad daca ai intrebari despre acest profil, amintindu-mi de anul trecut cand habar nu aveam cu ce se mananca economicul. Deci, daca ai vreo intrebare, astept happy In privinta liceului eu sunt destul de sigur ca exista doar un economic (asa e si in Sibiu).

| alina223 explică (pentru Extraterestru2):

Bine..mersi. Dar stii la ce se da bacul la economic?

| Extraterestru2 a răspuns (pentru alina223):

Romana, matematica tehnologica (adica putin mai usoara) si la alegere dintre Geografie si Economie (in liceul meu aproape toti aleg geografia ca e foarte usoara happy