| MadalinnaR98 a întrebat:

Heiii.
Sunt clasa a 8a si imi place foarte mult algebra, dar nu si geometria... Vreau sa dau mai departe la mate-info, dar problema este ca nu ma prea descurc la geometriestraight face
Este greu la mate-info?:-s
Sfaturi ceva?thinking
Funda!:*

Răspuns Câştigător
| IzaBella_Bianca_1995 a răspuns:

Bunahappy In liceu nu prea se face geometrice, la orice profil ai da, iar la mate info la fel...nu se face geometrie decat cea care are legatura cu algebra mai mult sau mai putin. Deasemenea in clasa a 9 a si a 10 a faci numai algebra. In clasele a 11 a si a 12 a faci geometrie insa te ia de la zero cum s-ar spune. Asa ca ai timp sa inveti atunci. E un profil f bun mate info, insa daca nu esti sigura pe tine iti recomand ceva gen stiinte sociale, contabilitate sau biochimie de ce nu? happy

1 răspuns: