| AcadeauaRozz a întrebat:

Hello. As vrea si eu site-uri care sa contina lectii de invatare a limbii elene. happy Sa inceapa de la prima etapa ( alfabetul, numerele, fructe, culori, legume s. a. m. d. ). As dori sa contina si verbe ( cele auxiliare si cele foarte uzuale in limba romana ). Fundita.puppy dog eyes Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
greece12
| greece12 a răspuns:

Incearca cu asta,ai si pronuntarea,audio, cu click pe figurile din margine. Poti sa si descarci, ai mai multe posibilitati.
http://www.goethe-verlag.com/book2/RO/ROEL/ROEL002.HTM
Nu e usor,dar cu incapatanare si perseverenta,o sa reusesti.
Si,daca intampini probleme, intreaba-ma, locuiesc in Grecia de 18 ani, bine?
Spor!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.internetpolyglot.com Si succes, si burta pe carte, pardon mouse :)