| wildlyon a întrebat:

Hello.Cand are loc olimpiada la romana faza pe municipiu? Ms

Răspuns Câştigător
| Slavic a răspuns:

În 10 ianuarie va avea loc faza judeţeană a Olimpiadei de limba română
Miercuri, 23 Decembrie 2009 08:50
După ce în luna noiembrie a avut loc faza pe şcoală a Olimpiadei de limba română, în prima sâmbătă de vacanţă, 12 decembrie a avut loc faza zonală a acestui concurs. De la Şcoala cu clasele I- VIII Mireşu Mare s-a calificat elevii: Bârle Alex, Cupşa Alexandra, Bîrlea Eliana, (prof. Lucica Mogoş); Marincaş Ionică Andrei, (prof. Maria Iuga); Brânduşan Ioana, Coza Bianca, Dorca Simina, (prof. Maria Mărieş).
Faza judeţeană va avea loc în Baia Mare, în data de 10 ianuarie 2010, iar primul clasat din fiecare clasă gimnazială se califică pentru faza naţională, care va avea loc în aprilie 2010, la Iaşi.Dorim succes tuturor elevilor care îndrăgesc limba română şi fac pasiune pentru această disciplină.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe 1 ianuarie 2011

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe 10 ianuarie 2011 e faza pe scoala

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe 19 februarie.Dar stii cumva la ce scoala? Ms

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Faza pe municipiu e pe 19 ianuarie 2011 si se tine la scoala nr. 56.
M-am calificat si eu. big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu m-am calificat pe tine cum te cheama?
pk deci e pe 19 feb 2011 la scoala nr. 56 Jose Marti de langa sediul protv pe linia lui 311 pa id: florentina_anton99