| partyyyanimal a întrebat:

Hello! Spuneti-mi va rog daca exista intriga in piesa "Iona" de MArin Sorescu si in ce consta?

Răspuns Câştigător
| FeliciaCorinaA a răspuns:

Din cate stiam eu nu exista deoarece iona este o piesa inedita: are un singur personaj care mediteaza pe tot parcursul ei, atmosfera este foarte linistita si aduce un pic a rutina deoarece descrie asa cum stii regimul comunist. daca ai nelamuriri cu privire la altceva imi poti trim un msg prin TPU. cheers!

1 răspuns:
| babylove a răspuns:

nu exista intriga pentru ca nu exista un conflict funda?