| anonim_4396 a întrebat:

Hello..sunt clasa a8-a...și sunt pasionata de istorie...e materia mea preferata..deci m-am gandit..sa merg la liceu..pe un profil.
de ..Stiinte sociale..problema mea.e urmatoare.e intensiv engleza...nu bilingv... daca e doar intensiv trebuie sa dau examen la eng.inainte de examenele de capacitate?

Răspuns Câştigător
| Karol1877 a răspuns:

Intensiv engleza nu inseamna asta. E chestia ca faci 4 ore de engleza pe saptamana si nu trebuie sa dai nici un examen la engleza pentru a da la socio-umane.

| Mariaebahozu a răspuns (pentru Karol1877):

Mi se pare ciudat...profa mi-a zis ca dau examen...chiar daca e intensiv si nu bilingv, sper ca s-a inselat, trebuie sa vorbesc si cu diriginta. Stii ca la intensiv nu se da examen inainte de admitere din experienta?

6 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu, dar parerea mea ar fi sa-l dai. N-ai nimic de pierdut si nu stii niciodata cand o sa te muti la un profil bilingv.

| Mariaebahozu a răspuns (pentru Adry05):

Pai daca trebuie dat acest examen(daca) si nu-l dau nici nu cred ca intru la profilul ala. oricat as lua in examen eu asa stiu
si profa mea m-a sfatuit sa dau totusi examenul ca n-am nimic de pierdut.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru bilingv se dă examen.

| Mariaebahozu a răspuns (pentru anonim_4396):

Sigur? profa mea mi-a zis..ca se da examen.dar nu mi-a zis clar ca la intensiv sau bilingv si habar n-am sincer stii asta din experienta ca doar la bilingv se da?

| anonim_4396 explică (pentru Mariaebahozu):

Da.