| c0ffeedem0n a întrebat:

Hello! Sunt eleva in clasa a 12-a si vreau sa merg la upb Bucuresti automatica si calculatoare. Pe viitor vreau sa fac jocuri/aplicatii in windows/site uri adica MULTA programare. Ce este mai potrivit pentru mine dintre Ingineria Sistemelor (IS) si Calculatoare (CTI)?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca vrei multa programare nu stiu ce cauti la automatica si calculatoare. Mergi la universitate la facultatea de informatica

| Zuzu1991 a răspuns:

Vestea buna:
nici una, daca termini clasa a 12 si CHIAR DACA NU AI LUAT BAC-ul
dar... te pricepi bine la programare, atunci iti gasesti USOR job

acum, vestea cea rea:
NU CONTEAZA NICI CAT NEGRU SUB UNGHIE CATA SCOALA FACI
conteaza doar cat talent ai la programare, iar in rest, sunt asa de multe tutoriale PE GRATIZ ca inveti programare singura si fara nici un profesor

| dinaprilie a răspuns:

Un mix dintre cele doua..glumesc, nu glumesc.

| c0ffeedem0n explică (pentru dinaprilie):

Pe mine ma intereseaza unde se face mai multa programare si am o baza destul de strong din liceu(fiind la intensiv info profa ne a rupt si am incercat sa invat singura alte limbaje, accent pe incercat)

| dinaprilie a răspuns (pentru c0ffeedem0n):

Cti, insa nu o sa faci nicaieri cat ai nevoie ( studiezi tu de nebun )

| Wr3nch a răspuns (pentru c0ffeedem0n):

Nu prea faci nicaieri motorare grafice, va trebui mai degraba sa inveti tu, cum zice dinaprilie.