| DamianTPU a întrebat:

Hello TPU! Doresc sa dau admiterea la Facultatea de litere Alexandru Ioan Cuza (din IASI), intrebarea mea este daca dau la specializarea "O limbă şi literatură modernă (A) – O limbă şi literatură modernă (B)", trebuie sa stiu macar 50% din limbile A si B? Sau se invata de la 0?
ex.: Engleza limba A
Spaniola limba B.
Daca stiu bine limba A, si mai deloc limba B, am oportunitatea de a o invata? Sau trebuie sa o stiu inainte de admitere.
By the way : Aveti idee ce se da la admitere la aceasta specializare? Dau funda! big grin

2 răspunsuri:
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Ar fi bine să o știi,că or să te omoare cu gramatica.
Și nu e doar Engleza,mai sunt și altele pe lângă ea.
Mai e Rusă, Latină și Franceză ori Spaniolă.
Facultatea asta ori o lași, ori o duci până la capăt.
Acum depinde mult și de profesori, de stilul de predare, etc.