| Lydia2806 a întrebat:

Hello TPU! O sa se dea evaluare națională (clasa a8a) și la o limbă străină sau doar română și matematică?

5 răspunsuri:
| TheCaliptus35 a răspuns:

Doar la romana si matematica se da evaluare nationala.Pentru limbile straine se dau examene tocmai la sfarsit de clasa a 12-a si nu la toate profilele.

| crud a răspuns:

Numai la romana si mate. Examen de limba straina dai numai daca optezi pentru o clasa bilingv.

| Andreeush a răspuns:

Doar la româna și matematică.

| Sunflower1503 a răspuns:

Doar la română și mate din câte știu eu. Eu așa am dat acum 2 ani.

| FaraNume1245 a răspuns:

Română și matematică obligatoriu, dar poți da și la limbă străină (în general engleză) dacă vrei. Nu-i neapărat să mergi la bilingv dacă îl dai și îl iei.
Source: am dat și nu-s la bilingv.