| EmmaEu a întrebat:

Hey!
Am o intrebare: am tot auzit ca nu se mai poate transfera un elev din semestrul doi, ci doar de la inceputul următorului an scolar. Am tot cautat dar nu am găsit un comunicat oficial, iar link-urile pe care le acces ( unele recente, mai 2017) spun că se poate. Aveti o sursa sigura? Multumesc!

5 răspunsuri:
| Nemessys a răspuns:

Se poate si din semestru 2.

| suntsuper a răspuns:

Cunosc persoane care s-au transferat din semestrul 2. Deci se poate

| Ginosaurus a răspuns:

Te poti muta dar in ce clasa esti? Eu trec in clasa a 11 a si nu stiu daca ma pot muta dupa primul semestru.

| IvaAstra a răspuns:

Http://didactino.ro/transferul-elevilor/

Mai detaliat gasesti aici