| laviniaaaaaaaaa a întrebat:

Hey. Astăzi am completat fișa pentru înscriere la liceu. Am media totală de 8, 50. Am completat 15 opțiuni. Ce voiam să vă zic...
Eu îmi doresc să merg pe științe sociale sau filo.
La prima opțiune am pus științe sociale. În 2019 s-a intrat la acel liceu cu 8, 37 si in 2018 cu 8, 10. A doua opțiune a fost același liceu, doar că filologie. În 2019 s-a intrat cu 8, 27 si în 2018 cu 7.93.
Următoarea opțiune a fost tot științe sociale doar că la alt liceu. În 2019 ultima medie a fost 8, 40, în 2018 8.06. După am pus la același liceu filologie. În 2019 ultima medie a fost 8.31 si în 2018 7.88.
Am două colege care au media 8.89, 8.70. Și mă gândesc că este concurență mare, mulți copii cu medii mult mai mari decat mine. Anul acesta au fost medii foarte mari. Ce ziceti? Voi intra cu 8, 50? Sunt licee foarte bune acestea.

Răspuns Câştigător
| AdrienWH a răspuns:

Salut! Ai sanse, dar conteaza foarte mult si de restul elevilor, ce au completat aceleeasi optiuni. Conteaza foarte mult, sa fi pus si alte licee, chiar daca ai media de admitere mult mai mare decat cea din anii trecuti, fiindca nu se stie niciodata si sa nu ramai pe din afara.

Bafta! Succes la liceu!

| laviniaaaaaaaaa explică (pentru AdrienWH):

Da, am pus si alte licee. Mulțumesc frumos, Doamne ajuta ca sa intru! ❤

7 răspunsuri:
| Anonima163333 a răspuns:

Ai sanse, dar dupa cum ai spus si tu, depine si de mediile celorlalti elevi.Colegele tale vor la aceleasi licee ca si tine?

| laviniaaaaaaaaa explică (pentru Anonima163333):

Da, și ele vreau. Și mă gândesc că mai există mulți copii cu medii mult mai mari decât mine care vor pune același opțiuni.

| Romeo16101 a răspuns:

Nu te lua dupa mediile din ani trecuti nu au relevanta, daca ai noroc intri, desi cu 8.50 din punctul meu de vedere ar trebui sa intri, depinde foarte mult de cati isi vor alege acea optiune. Succes la admitere!

| laviniaaaaaaaaa explică (pentru Romeo16101):

Și eu zic că ar trebui să intru. Ar fii culmea că s-a intrat cu 7, 88 și 7, 93 și nu intru eu. Ai dreptate, depinde cine va completa același opțiuni ca și mine. Mulțumesc, Doamne ajuta! big grin

| Stef63 a răspuns:

O sa creasca mediile f mult anul acesta, dar ai sanse destul de mari sa intrii.