| ViperSniper a întrebat:

Hey.
azi am dat evaluare nationala la limba romana si cred ca m-am descurcat foarte bine. sper sa iau o nota mare.astept si evaluare de la matematica sa vad si acolo ce fac.
eu asi dori sa ma duc la filologie.Ce Liceu imi recomandati din sector 6 buc din acestea
Grigore Moisil, Elena Cuza, Eugen Lovinescu, Marin Preda sau Tudor Vladimirescu! Dau Funda!

Răspuns Câştigător
| Buburuza27 a răspuns:

Hei.
Daca vrei la filologie si ti-ai ales deja mai multe licee, poti sa ti le pui intr-o anumita ordine : dupa medie, sector sau care este mai aproape de tine.
Pentru liceele care ti le-ai ales tu, poti sa-l pui primul pe Marin Preda, apoi Tudor Vladimirescu, Elena Cuza, Eugen Lovinescu si Grigore Moisil.
Nu te opri la un anumit numar. Daca chiar vrei sa intri la filologie, cum ti-am mai zis, pune mai multe variante.
Sper sa intri unde iti doresti si multa bafta la examenul de joi!

6 răspunsuri:
| AlexaSiAtat3 a răspuns:

Marin Preda este un liceu foarte bun dupa parerea mea, dar depinde si unde merg prietenii tai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Grigore Moisil sau Elena Cuza.La ce scoala ai fost? (si eu sunt tot din sectorul 6 )

| MiculFaraon a răspuns:

Parerea mea in sector 6, sa te duci ori la Marin Prede ori la Tudor Vladimirescu deoarece sunt unele licee foarte bune si serioase.

| DiannaaMiha a răspuns:

Grigore Moisil sauTudor Vladimirescu

| Alinamia a răspuns:

In primul rand sa fie si un liceu bun si sa fie si in apropierea ta eu as alege Grigore Moisil sauTudor Vladimirescu acum depinde unde iti place si tie sau unde mai merg prietenii tai dar eu as zice Grigore Moisil

| andreeadraghici a răspuns:

Eugen Lovinescu