| Simiii a întrebat:

Hey!:*cine imi zice si mie ce v'a dat la teza la romana in clasa a7-a semestrul II la partea de literatura?big grin(Calin, file de poveste, Pasa Hassan, Doua loturi sau text la prima vedere?)

FUNDAA!:**:

Răspuns Câştigător
| Iony_5207 a răspuns:

Eu anul trecut (clasa a7a-sem II) am dat teza din "2 loturi", oricum, sfatul meu e sa te pregatesti intens pentru ca nu stii ce poate sa-ti cada! Multa bafta!

6 răspunsuri:
| DyaElla a răspuns:

Eu am prins Dan, capitan de plai
si nr II Amintiri din copilarie-Casa parinteasca

| DenisaLuciaBarbu a răspuns:

Calin.Scarboasa opera.Nu am inteles-o niciodata.Si nici pe Caragiale nu l-am inteles.I-am gustat umorul, dar e greu e argumentat.Nu-ti doresc sa-ti dea Calin sau Doua loturi.In schimb Pasa Hassan mi s-a parut ce-a mai usoara. Text la prima vedere? Dupa cum spune si denumirea e la prima vedre-deci nu ma descurc la el.*Bye*

| IceCube a răspuns:

Acum un an, cand am fost clasa a VII-a ne-a dat "Doua Loturi"
Na...acum depinde de fiecare profesor

| kitten15 a răspuns:

Buna Simii :* ne-a dat Pasa Hassan : Apartenenta la balada culta si niste exercitii pe text (semnificatie a unor versuri si a unor figuri de stil). Bafta la teza :*
fundabatting eyelashes?

| aliely a răspuns:

Doua loturi, asta mi-a dat mie, dar cine stie ce vei avea tu

| Simiii explică:

Multumesc:*

mi-a picat foarte usor. puteam alege ori caracterizarea personajului principal pe text la prima vedere sau doua loturihappy