| adtrrrrr a întrebat:

Hey...cine imi zice si mie unde pot gasi un rebus la istorie pentru cls a9a...msbig grin..

Răspuns Câştigător
| asasunteucesafaci a răspuns:

Uite aici - > http://www.didactic.ro/materiale-didactice/674_rebus-istoric
Descarci fisierul in 10 secunde si asta e!
Funda?

5 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Ce consideri tu un "rebus"?

| adtrrrrr explică (pentru corolav):

Adica?

| corolav a răspuns:

Adică, te întreb ce consideri tu că este un " rebus", ca să ştiu dacă eu ştiu ce este ceea ce vrei tu, ca să-ţi pot răspunde.
Asta te-am întrebat!

| adtrrrrr explică (pentru corolav):

Uita-te la linkul pe care mi l-a dat asasunteucesafaci...ala consider eu ca e un rebus...dar sa fie rezolvat

| corolav a răspuns:

Dragă prietene, din nu ştiu care cauză nu pot intra pe acel link pe care mi-l indici tu.
Dar, la vîrsta mea de 67 de ani, mă găsesc printre profesioniştii acestei ţări în materie de rebusism şi am publicat, în aproape 50 de ani, aproximativ 4000 de asemenea probleme, în publicaţii din ţară şi din străinătate.
Am susţinut, d.p.d.v. teoretic, în presă şi la posturi de televiziune, modalităţi de realizare a acestor genuri de probleme pe care tu le numeşti "rebusuri".
Nu cred că e cazul să mă trimiţi pe mine la aceste surse de instruire.
Eu doar atît te-am întrebat: dacă ştii ce sînt acelea rebusuri şi de ce le particularizezi tu " pentru clasa a 9-a"?
Ai priceput?