| brokxy a întrebat:

Hey. Daca nu merg sa ma prezint la proba orala la engleza dar am fost azi la cea scrisa nu mai pot intra in bac? AM EMOTIIIIII si o sa mor acolo fac infarct! laughing)) Dar daca nu zic nimic? Zic ca nu stiu ma pica? :O

7 răspunsuri:
| MadRaven a răspuns:

Nu ai cum să pici proba orală. Ai din start A1 chiar dacă îți spui doar numele. La mine pentru nume si varsta era A2. Probele orale si competentele sunt fix de forma, trebuie doar sa fii prezent.

| brokxy explică (pentru MadRaven):

Dar ce te intreaba? sa te prezinti tu pe tine? nume si varsta si mai ce?

| MadRaven a răspuns (pentru brokxy):

Tragi niște bilețele pe care ai cerințele (3 dacă țin minte bine). Te lasă 10 minute cu ciorna în față să îți scrii notițele și apoi mergi la profesori. Dacă știi să faci cerințele, discuți pe baza lor. Dacă nu știi să le faci, te duci la ei și îți pun ei întrebări mai ușoare, în genul "câți ani ai?" etc.

| Sn4k3 a răspuns:

Daca nu zici nimic iei cel mai mic calificativ. Pici doar daca nu te prezinti. Si eu am maine, stai linistita ca odata ce esti acolo se duc emotiile si nici nu trebuie sa faci mare lucru. Raspunzi cum poti la intrebari. Nu-i pasa nimanui daca stii sau nu, ceilalti din clasa sunt cu emotiile lor, iar pe profesori ii doare undeva pentru ca si asa competentele nu-s importante. Bafta maine!

| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Alea-s doar competente. Nu valoreaza nimic din media de bac, dar iti trebuie prezenta.

| Antopuff a răspuns:

Daca nu te prezinti pici. Daca te prezinti trecilaughing