| YungLeaf a întrebat:

Hey! Deci am pe semetrul acesta un 3 la latina si media de pe semestrul trecut este de 6. Daca nu o sa pot repara media pe semestrul acesta o sa raman corigenta? Nu mi s-a mai intamplat sa fiu corigenta pana acum si nu stiu cum se face...

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Dacă mai iei un 4 semestrul ăsta, promovezi. Ura!
Vez să nu iei sub 4 (cu 3 rămâi corigentă pe toamnă)

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Http://didactino.ro/incheierea-situatiei-scolare/. Studiaza asta, nu te lua dupa "gura lumii", deci nici dupa a mea.Eu doar iti arat metodologia.

| YungLeaf explică:

Sa zicem ca imi iese media 4 pe acest semestru

| anonim_4396 a răspuns (pentru YungLeaf):

Iti iesa 4, 50 ai trecut
Numai daca nu vrea sa te treaca profesorii atunci ramai corigent

| Adrian_Mares_1972 a răspuns (pentru anonim_4396):

Cum ai calculat de ti-a dat 4, 50?