| AnnaPunct a întrebat:

Hey.Stiti bine ca va incepe scoala straight face sad Si as vrea un site unde pot citi carti online.Mai exact sa fie carti pentru clasa a 5 a si a 6- a.Am mai pus o intrebare unde am spus ca as dori sa citesc cartea "Printese date uitarii sau necunoscute" tot online.Deci daca ma puteti ajuta cu ambele probleme.straight face Funda pentru cel mai bun raspuns!:*.

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Intră pe http://lecturirecenzate.ro/ În partea de jos a paginii ai listele cu lecturi pe clase. Tot în site-ul acela ai povestite pe scurt multe dintre aceste lecturi. Citește povestirile, apoi citește cărțile întregi - le vei înțelege mult mai ușor.

| JungleHell a răspuns:

Variante: scribd.com, aici avand o gramada (daca stii engleza e si mai ok caci nu toate îs in romana). Ori scrii pe google titlul cartii+ download (optional pdf sau doc). Aia cu printesele inca mai caut.

| theionika a răspuns:

Buna ar trebui sa scrii (biblioteca online)