| anonim_4396 a întrebat:

Hey TPU,

Am auzit ca cei de la medicina fac tot online. Cei de la UMF Craiova mai exact. Aveti idee daca au dat examenele cu sau fara camera video? Intreb si eu de curiozitate.

6 răspunsuri:
| WhiteLife a răspuns:

Modul de desfasurare al examenelor nu e decis de facultate (decat daca se dau online sau fizic), ci de fiecare profesor in parte. Poate unii vor da oral, poate altii grila, poate unii vor cere referate. La Oradea am avut un singur examen cu camera la farmacie.

| anonim_4396 explică (pentru WhiteLife):

Esti la medicina la Oradea? Si ai dat numai un singur examen cu camera? Doamne ce noroc...

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

La farmacie*

| WhiteLife a răspuns (pentru anonim_4396):

A fost ok din punctul asta de vedere, insa am avut marea majoritate a examenelor grila. Platforma se incarca greu (dupa fiecare intrebare trebuia sa astept sa se incarce o pagina noua), nu mai zic ca a tot picat si nu ne puteam conecta cand aveau mai multe specializari examen in acelasi timp. E aiurea orice timp de examen atata vreme cat e online (bine, cred ca nimanui nu-i plac examenele oricum big grin ).

| anonim_4396 explică (pentru WhiteLife):

Si ai reusit sa copiezi la vreun examen?
Eu da laughing

| WhiteLife a răspuns (pentru anonim_4396):

M-am uitat putin in cartile de curs, dar intrebarile erau formulate diferit si ca sa gasesc raspunsul trebuia sa caut in 3-4 parti. Dar cred ca si asta se numeste copiat. La facultate nu am facut asta si cred ca e bine sa evitam happy