| Justmeandmysmile a întrebat:

Hey, TPU am de invatat pentru maine un tabel imens la geografie si nu stiu cum sa fac s imi fie mai usor. M-e ca daca invat intr-o ordine daa ma intreaba pe sarite ma incurc. Putin AJuttor? Fundita! Multumesc mult.

5 răspunsuri:
| MMadalina a răspuns:

Daca inveti logic nu ai cum sa te incurci.

Bafta!happy

| EvangelineLovin a răspuns:

Pai probabil e cu tari sau orase sau ceva, incearca sa inveti cu harta si sa ti le imaginezi de fiecare data cand e ceva, iti imaginezi harta, locul. Trebuie sa-ti faci un sistem al tau care sa-l intelegi si sa te descurci. Spor la invatat.

| Justmeandmysmile explică (pentru EvangelineLovin):

De fapt am relief cu agenti morfogenetici, procese, etc. n-ar trebui sa ne streseze atat ca suntem la mate-info si avem doar o ora d egeografie pe saptamana. yawn

| EvangelineLovin a răspuns (pentru Justmeandmysmile):

Da, asa sunt toti profesorii. daca nu gasesti un sistem sa inveti n-ai ce face decat sa tocesti, chiar daca dupa o saptamana nu mai tii minte nimic.

| grgdlk a răspuns:

Invata le cu stii tu si daca se intampla sa nu stii un raspuns explica i profesorului, sigur va aprecia faptul ca ai invatat asa cum ai putut si cum ai stiut, sunt sigur ca vor fii multi care nici macar nu se vor uita la tabelul ala, eu daca eram cu tine in clasa ma numaram printre ei