| Teddy12 a întrebat:

Am inceput sa citesc "Maitreiy"si din primele capitole m-a fascinat.Voi cei care ati citit-o ce parere aveti despre ea in continuare? Ce alte carti mai imi recomandati de genul acesta? multumesc anticipat! Fundoi!

5 răspunsuri:
| FeliciaCorinaA a răspuns:

Eu am citit-o prin clasa a 9-a sau a 10-a si mi-a placut. Cred ca si celelalte capitole te vor fascina la fel de mult.Iti recomand si Nunta in cer - de acelasi autor dar si Lorelei - Ionel Teodoreanu. Din literatura universala poti citi si O dragoste de Dino Buzzati.
Scuze lipsa ghilimelelor, nu le mai gasesc acum pe tastatura happy Spor la citit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cartea este foarte frumoasa, povestea de dragoste este incitanta si nu plictisitoare. Alte carti care au ca tema iubirea sunt "Adela" de Garabet Ibraileanu si "Romeo si Julieta" de W. Shakespeare. (pe astea le stiu eu).
Spor la citit!

| yo547 a răspuns:

Buna,mie mi s-a parut foarte faina.Iti mai recomand Enigma Otiliei de George Calinescu, Titanic vals de Tudor Musatescu, Ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi de Camil Petrescu. Funda?

| yo547 a răspuns:

Buna aceasta carte este o carte foarte faina.Ti-as sugera sa citesti Ultima noapte de dragoste intaia noapte de razboi de Camil Petrescu, Enigma Otiliei de George Calinescu, Titanic vals de Tudor Musatescu, Nunta in cer de Mircea Eliade. Funda?

| Music4life a răspuns:

La rascruce de vaturi
Enigma Otiliei
Ion
Baltagul
Morometii
Sunt foarte multe carti frumoase in programa pentru. liceu in rest te poti apuca sa citesti cartile din colectia adevarul care sigur le ai in casa. Cand vrei sa treci la ceva mai greu incearca Codul lui da Vinci ti-l recomand cu caldura.