| Ovidiu_Alexandru_1974 a întrebat:

Am o întrebare, după liceul militar poți da la politie? Și dacă poți, la subofițeri îți este asigurat loc?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti candida, de altfel poti candida la orice scoala postliceala sau facultate.
La scolile apartinand MAI nu sunt locuri separate pentru elevii care au absolvit un liceu militar, doar la scolile de subofiteri sau maistri militari apartinand M.Ap.N. am vazut ca 25% din locuri sunt pentru asemenea absolventi.

| NelsonM a răspuns:

Daca vrei sa fi gabor nu ai ce cauta la lm.