| đïεŋųŧşą a întrebat:

Hey TPU!
Am o intrebare legata de Evalurea Nationala la Limba si Literatura Romana.
La Subiectul al II-lea exercitiile 5 si 6 am subliniat predicatele si am incercuit elementele relationale. Credeti ca are ceva?

4 răspunsuri:
| Ellie01 a răspuns:

La simulare ni s-a zis sa nu subliniem sau sa impartim in propozitii, mai ales la examenul adevarat.

| BlueEyes16 a răspuns:

Nu cred. Si eu am facut la fel.Astfel de exercitii au nevoie de analiza comleta, altfel e posibil sa nu primesti punctaj maxim.Deci,nu cred ca se va considera semn.

| đïεŋųŧşą explică:

Hmm, am citit pe internet:
Regulile concursului arată că se punctează oricare alte formulări sau modalităţi de rezolvare corectă a cerinţelor.

Noi si la simulari am subliniat si incercuit.

| LovellyAngel a răspuns (pentru đïεŋųŧşą):

La exercitiul 6, puteai. Dar la exercitiul 5 ar fi trebuit doar sa transcrii