| Cristian_MP_Ionut_1998 a întrebat:

am o problemă...sunt în clasa a 7-a și nu reușesc a învăța valențele si formulele chimice. Nu prea le înțeleg ce-as putea face?

Răspuns Câştigător
| Horus35 a răspuns:

Să-ți întrebi profesorul, să comunici mai bine cu el sau să cauți alte surse: pe înternet, în manual, culegeri.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ai avut sambata si duminica la dispozitie, practic 48 de ore in care aveai timp destul sa inveti la chimie.
Trebuei randare si creier limpede, ca sa inveti sis a memorezi.

| Steregoi a răspuns:

Lasa-te de chimie si apuca-te de Biblie.