| Bernardus a întrebat:

Am si eu o intrebare: Cum este la penitenciarul de minori? Nu de alta dar scriu o carte pe wattpad, personajul principal fiind minor si la un moment dat in poveste ajunge la penitenciarul de minori. Cel mai detaliat raspuns primeste funda.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cel mai autentic te poti documenta discutand cu (fosti) detinuti minori.
Poti solicita o vizita de documentare la careva asemenea penitenciar sau cauta tineri care au fost deja "inauntru".

| ALGator a răspuns:

Cred ca va trebui mult sa aștepți. Îți sugerez sa mergi la un penitenciar de minori, sa ii rogi sa te primească, să -ti explice și sa faci o vizită. Încearcă!

| seth2016 a răspuns:

Http://anp.gov.ro/web/penitenciarul-de-minori-si-tineri-craiova

Scrie-le un email si vezi daca te primesc intr-o vizita de documentare.

| Bernardus explică:

Ok, dar nu scriu o ditamai cartea bazata pe un tip care merge la penitenciarul de minori, o sa fie acolo la sfarsit, doar pentru vreo doua capitole or so, si nu o sa fie nimic detaliat. Am nevoie de informatii in mare, cu putine detalii