| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare :-s
deci, pe 24 se afiseaza rezultatele la evaluarea nationala la romana si mate. intre 29-5 se fac inscrierile la liceu? intre 24 si 29 mai trebuie sa ne ducem la scoala? eu nu o sa fiu in localitate si poate sa ma inscrie mama? daca nu... ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| iuli a răspuns:

Din 29 pana in 5 trebuie sa depui lista cu liceele la care vrei sa mergi. Acesta trebuie completata de parinti sub supravegherea dirigintelui/dirigintei.
Din cate am inteles eu, nu este obligatoriu ca elevul sa fie prezent.
Pentru informatii mai detaliate si mai exacte ar fi bine sa-ti suni dirigintele/diriginta. Acesta te va lamuri.
Succes!