| MentalDisorder2 a întrebat:

in ultima saptamana de scoala cand se incheie mediile se mai dau note?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Doar daca vrea profesorul strict sa puna note, sa nu lase corigenti elevii, in rest nu-i obligat.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se mai pot da note. Note se pot da si in prima zi din semestru pana in ultima. De exemplu, daca pe 2 decembrie (vineri) nu ai fost la scoala pentru ca nu s-a facut, profesorul poate sa iti puna nota pe 29 noiembrie sau pe 5 decembrie.
Strict, notele se pun in catalog cu date in timpul scolii (nu sambata si duminica) sau cand nu s-a facut scoala.
In concluzie, daca un profesor vrea sa mai puna o nota, sa nu lase corigenti sau nu stiu pentru ce motiv, poate sa o puna. Eu le-am dat teste joi și vineri, le mai dau miercuri si le mai pun o nota.

| presus a răspuns:

Da.

| FaraNume00 a răspuns:

Poate sa se dea note daca in elev e in stare de corigenta sau are prea putine note Si nu I se poate incheia media.

| Lovemydoggy a răspuns:

La mine la liceu da.

| dinocot333 a răspuns:

De indata ce ai fost incheiat la o anumita materie, nu mai poti primi note in plus la materia respectiva.