| kostell a întrebat:

Hey TPU
mi-am verificat iq pe un site
si spune ca am :
134 si mai scria ca sunt mai inteligent decat 98% din populatie
care e iq medu, mic si cel superior?

Răspuns Câştigător
| Bertoxd a răspuns:

Sub 70=incult
Intre 70 si 100= mediu
Intre 100 si 130 = inteligent
Peste 130=geniu
Dar nu te lua dupa toate testele majoritate sunt gresite incearca Testul Mensa este aprobat in Europa ca fiind corect si nici nu costa bani.

| kostell explică (pentru Bertoxd):

L-am facut si am 103

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Probabil pe un site de copilasi care se joaca, postand cine stie ce teste.
Un test oficial de masurarea IQ-ului, se plateste, nu este gratis, fiind un test serios, mult peste ceea ce tu ai putea stii, sau rezolva.
Stai cuminte ca nu ai acest IQ pe real!

| johnnny123 a răspuns:

Ești conștient că siturile astea sunt la fel de "științifice" ca astrologia?

De curiozitate, la final, după ce ți-a spus că ești practic un geniu, te-a întrebat și dacă vrei să dai "share" rezultatului?

| BuLaNNNeL a răspuns:

Daca chiar detineai un iq apropiat de nivelul spus de tine Te Duce Capul sa nu faci si nici sa nu te increzi in asa ceva. Un test iq real e foarte complex si bazat pe mult mai multe chestii laughing. Stai linistit, esti printre noi si NU deasupra noastra.

| Aimwork a răspuns:

Fiecare site isi face testul sau deci niciunul nu e 100% de incredere.
Plus ca cine ar intra pe un site unde sa fie numiti idioti (gen 65 iq) chiar daca ala e nr real.
E clar numarul marit sau intrebarile facute mai usoare! Fa un test real daca vrei un rezultat real!