| SisyEu a întrebat:

Hey TPU... Vreau sa stiu aplicatii sau chiar persoane de unde pot sa invat japoneza? Adica de unde pot sa invat hiragana, katakana si kanji. Cum se scriu, cum se citesc si sa scriu si sa invat numerele si cuvintele.

Răspuns Câştigător
| MgdDroopy a răspuns:

Si pentru mai tarziu :http://www.goethe-verlag.com/book2/RO/ROJA/ROJA002.HTM

11 răspunsuri:
| MgdDroopy a răspuns:

Daca ai android cauta " Japanese handwriting"

| SisyEu explică:

Mersiiii mult de tot!

| MgdDroopy a răspuns (pentru SisyEu):

喜んで
Yorokonde! :-)

| SisyEu explică:

A da mai am o mica intrebare.
Momentan sunt incepatoare la hiragana si as vrea sa invat mai repede si mai usor daca stii ceva site sau aplicatie imi poti spune? Dar sa imi dea si cuvinte scrise in hiragana.
Pe scurt: o aplicatie de folos in care sa invat totul despre scrierea si invatarea hiraganei.

| SisyEu explică:

Nu stii cumva o aplicatie mai de folos unde sa invat scrierea si invatearea cuvintelor in metoda hiragana? Pentru ca sunt incepatoare.

| MgdDroopy a răspuns (pentru SisyEu):

Hai ca ti-am dat o multime de resurse si am uitat fix aplicatia folosita de mine. (eu invat norvegiana :-)) Si pare ca este hirakana.
In partea de sus stanga ai posibilitatea sa alegi alfabetul.
https://www.mondlylanguages.com

| SisyEu explică:

Ok. Hihihi! Mersi mult de tot

| MgdDroopy a răspuns (pentru SisyEu):

Hei,
cum merge treaba? happy

| SisyEu explică:

Destul de bine, dar momentan trebuie sa renunt la limba japoneza si o sa incep studile la o scoala unde pot invata japoneza.